Let’s dance
Put on your red shoes and dance the blues
Let’s dance
Dance to the song they’re playing on the radio
Let’s sway
While color lights up your face
Let’s sway
Sway through the crowd to an empty space

Ma ei ole Bowie hullem fänn: pole kuulanud tema lugusid hommikust õhtuni ega kleepinud ta plakateid enda seinale. Ent ometigi läksin ma vaatama filmi temast. Miks? Just sellepärast, et mul on paar Bowie laulu tiirlemas playlistis.

See film on tehtud mugavaks kõikidele! Ma külastasin muuseumit koos kinosaali publikuga ja filmis olevate muuseumi külastajatega, kellest suurem osa osales Mannequin Challenge’is ning väiksem osa kommenteeris enda suurt armastust Bowie vastu.

http://www.vam.ac.uk

Õhtujuhtideks olid mees ja naine, kes olid ikkagi väga-väga suured Bowie fännid ning üritasid ka nalja teha (kindlasti kellelegi meeldivad just sellised naljad). Ma saan aru, et tegemist on muuseumi külastusega ja meie õhtujuhid on tegelikud giidid, ent ometigi oli neid liiga palju. Näidati Davidiga seotud inimesi ja intervjuusid, kuid osaliselt ei lasknud õhtujuhid neil lõpetada, vaid rääkisid ise lõpu ära.

If you say run, I’ll run with you
If you say hide, we’ll hide
Watch my love for you
It would break my heart in two
If you should fall into my arms
And tremble like a flower

Ma väga tahaksin teada, milline oli Bowie sahtel, kus ta hoidis kõiki oma kritseldusi ja laulusõnu. Giidid rääkisid ka, et see näitus sai teoks suurelt osalt Bowie enda hoitud mälestustest. Ta kirjutas kõik oma laulusõnad ise, kirjutas paberile ja muutis neid. Tema käekirja kommenteeriti kui teismelise oma. Mainiksin, et see oli ilus käekiri, mitte nagu perearstidel.

http://www.independent.co.uk
http://www.independent.co.uk

Lisaks sellele, et ta kritseldas enda laulusõnad paberile, David teadis täpselt, millised on ta muusikavideod, milline kostüüm tal olla võiks laval ja videos või piltidel. Enda videote stsenaariumeid kirjutas ja visandas ise. Ta teadis väga hästi, kes on David Bowie ning kuidas ta jõuab inimesteni, mis tekitaks neis huvi kuulata ja vaadata teda.

Let’s dance
For fear your grace should fall
Let’s dance
For fear tonight is all
Let’s sway
You can look into my eyes
Let’s sway
Under the moonlight, the Sirius moonlight

Seal näidati ühte intervjuud, kus ta  tegi suitsu ning filmiti teda tööpostil (stuudios). Ta mainis, et laulusõnadega on vahel nii, et ta kirjutab valmis ja kui ta ei ole rahul, siis võtab ta enda paberi ette ja hakkab sõnu omavahel ära vahetama. Huvitav on näha, kuidas üks inimene räägib ikkagi entusiasmiga, millestki mida ta teeb suhteliselt tihedalt. Noh, David Bowie on valmis vorpinud oma eksistentsi ajal 25 stuudioalbumit, 9 live albumit, 49 kogumikplaati, 13 video albumit, 8 EPd, 4 soundtrack albumit. Selle järgi tundub, et ta loomel pole olnud pausi ega puhkust. Filmis jäigi mulje, et ta tegelikult ei tahtnud puhkust, ta tahtiski teha kõike, mis tal pähe tuleb, ning peamine selle kõige juures oli see, et ta pidi ERINEMA teistest. See “ERINEMA” pani teda pingutama ning unistama.

David Bowie with dyed red hair and a yellow suit, circa 1974. Getty Images

“David Bowie Is” on film, mida peaksid kindlasti vaatama need inimesed, kes tunnevad, et neil on ideid, mida nad tahaksid realiseerida, kuid nad ei leia motivatsiooni. DAVID BOWIE on just see mees, keda paljud meist vihkaksid- unistab ja realiseerib!

If you say run, I’ll run with you
If you say hide, we’ll hide
Watch my love for you
It would break my heart in two
If you should fall into my arms
And tremble like a flower

Aeg jooksis aina edasi ning oli ka aeg kohtuda inimestega, kes olid mõnes mõttes tema mõjutajad ning mõnes teises mõttes said need inimesed temalt suure tahtejõu. Just sõna “tahtejõud” oli see, mida temaga kohtunud inimesed mainisid: oli tahtejõudu ise teha, oli tahtejõudu teada mu nime, oli tahtejõudu minna haigena lavale, oli tahtejõudu võidelda ühiskonna normaalsusega. Ja nad lõpetasid enda kõne: “Ta on inspireeriv inimene!”

http://www.addresspublications.com/wp-content/uploads/2016/07/73-5-7-002-SQ-2016-embed1.jpg

Seda muuseumit ei külasta ainult tolle aja noored, vaid ka tänapäeva. Isegi mina, kes ma igapäevaselt David Bowie’t ei kuula.

PS! Need sõnad, mida ma lõikude vahele olen pannud.. Noh! Need on tema laulust ja see oli ainukene lugu, millele keskenduti terve film, sest erievate muuseumi ruumide külastuse vahel mängiti just seda lugu!

Let’s dance
Let’s dance
Let’s dance, let’s dance
Let’s dance, let’s dance