Nonii. Käisime siis mõned päevad tagasi Looraga (ka üks Igikeltsa tegijatest) kino Kosmoses vaatamas filmi “David Bowie is” iMaxi ekraanil. Film põhines samanimelisel näitusel, mis avas kõigepealt oma olemuse Londonis ja vaatles süvitsi läbi iga erineva näituseruumi temaatika. Kõik ruumid andsid meeleolurikkalt edasi David Bowie kui popikooni arengut.

david-bowie-is-37062531-594-397

Miks vaadata filmi “David Bowie is” ?
(Või siis lihtsalt uurida David Bowie kohta.)

 • Sest David Bowie on täht, kes on saavutanud surematuse!
  Maa peale jääb ta veel pikaks pikaks ajaks inimeste loomingusse ja südametesse.
 • Film on inspireeriv!
  Ta inspireerib teisi vähem ja rohkem loomingulisi inimesi end väljendama.
 • Film on inspireeriv ka suures osas David Bowie esinemisoutfitide pärast.
  Need on väga värvilised ja kirjud riided, mille puhul David Bowie kindlasti vaatas ida suunas, kuna ta oli budist. Tema kõige ikoonilisemate riietuste autor oli Kansai Yamamoto, kelle loomingut saab lausa ka praegu soetada, nt siit!!!!! 

david-bowie-is2

 • Film on õpetlik ka neile, kes uurivad imago loomist ja reklaami.
  David Bowie oli selles osas meister. Ta teadis täpselt, milline ta välja peab nägema nii oma kontserditel kui ka fotodel. Nagu ka paljud teised (pop)ikoonid, teadis ta, et peab võimalikult palju enda veidrat välimust eksponeerima meedias.
 • David Bowie kirjutas oma lauludele ise sõnad!
  Filmis (ehk ka näitusel) visatakse pilk peale David Bowie käekirjale ja erinevatele joonistustele. Nendes kirjutistes ja joonistustes on midagi isiklikku ja ilusat. Sealt tuleb välja inimese tõeline olemus, see mida ta ei varja.Minu kaks lemmikut Bowielt:
 • Space Oddity – selles on midagi nii kurba ja oma filosoofilise meelelaadiga käsitleb eksistentsiaalseid küsimusi

 • Heroes – kuidagi rõõmsama viisiga räägib olemisest, elamisest. See laul on mulle külge haakunud ka seepärast, et kunagi nooremana sai vaadatud sellist tiinekatefilmi nagu ” Perks of being a wallflower” ja kuna see film läks sel ajal väga hinge, siis koos sellega ka soundtrack , mida seal kasutati.

ENJOY!