BABY, YOU LIGHT UP MY WORLD LIKE CANDLE-ELSE.. ?!

Mina otsustasin see aasta teha ise jõulukingid, eiei, ikka eelmine aasta ja mõtlesin, et jagan ka lõpuks teiega, kui lihtne on küünlaid ise teha. Küünlaid saab teha igal aastaajal, igaks tähtpäevaks, kui sa oled samasugune küünlafänn nagu mina! Isegi praegu põleb mul toas 4 küünalt, mu kutt ei arva juba ammu, et ma normaalne inimene olen 😀

Mina tegin küünlaid koos oma empsi ja õega, see on tore ajaviide, aga ps! aeg jookseb neid tehes kuidagi eriti kiiresti sinust mööda.

Meie workshop
Meie workshop

Mida on vaja küünalde tegemiseks?

Soetasin kõik vajalikud asjad sellisest huvitavast kohast nagu ITshop, mis esialgu tundub juba nime järgi mingisugune elektroonika pood. Nimi on petlik, sest seal on ka palju palju muud!

  • Küünlavaha

Ise kasutasin nii sojavaha(6.80€) kui ka tavalist küünlavaha(5.50€), mis muutus hangudes kristalseks. Kokku siis 2kg vaha, millest sai ~20 tassiküünalt.

  • Küünlavärv

Mina valisin oranži ja sinise, ühest tükist(1.96€) saab värvi kuni 3kg vahale.

  • Küünlataht

Igaks juhuks võtsin kõige pikemad(20tk 1.84€), mida ITshop pakub.

  • Aroomiõli

ITshopis on aroomiõlide valik suur, kõige odavamad on 1.85€. Mina muidugi unustasin need täiesti ära, ning kasutasin lõhnastamiseks vanilli teeküünlaid, mida sai hakkida küünlavaha sisse. Ajas asja väga kenasti ära!

  • Palju ilusaid tasse

Tasse vast osta ei ole vaja, sest eks meil kõigil seisab neid nii palju niisama, miks siis juba mitte neid kasutada küünalde tegemiseks.

  • Kaunistamiseks sädelusi, kivikesi jaadijaa. Mida iganes hing ihaldab!

IMG_0210 (1)

Aroomiõli unustasin mina ise osta, kuid võin öelda, et tavalised lõhnastatud teeküünlad andsid ka väga hea lõhna. Lihtsalt tükelda see samamoodi vahaga koos kausi sisse.

IMG_0249

 

Kuidas küünlaid teha?

Alustuseks tuleb valmis panna vesivanni asjad, et küünlavaha sulatada. Vesi päris keema ei pea, aga kui läheb keema, pole hullu, tuleb lihtsalt jälgida, et vesi ära ei aurustuks.

Shout-out maailma kõige lahedamale pliidile!
Shout-out maailma kõige lahedamale pliidile!

Seejärel lisa kaussi küünlavaha, värvi ja soovi korral sädelusi. Lisa kõike tunde järgi, kuid küünlavaha peab kausis olema ikka kõige rohkem, värvi lisamisel lähtu sellest, kui tugevat värvi sa soovid saada.

IMG_0329

Kui kõik on sulanud ühtlaseks massiks, on aeg hakata kiirelt tegutsema, et vaha püsiks vedel. Fikseeri tahi koht tassis ning vala natukene vaha tassipõhja, et taht ei hakkaks hiljem liikuma. Kui see on juba kõvaks muutunud, saad valada ülejäänud tassi vaha täis.

IMG_0295

IMG_0328

Ja ongi kõik! Jäta küünlad ööseks tahkuma. Lihtne eks? Ma ei teagi täpselt, miks ma varem arvasin, et küünalde tegemine kodus jube raske on.

IMG_0054 IMG_0056 IMG_0052

Nüüdseks olen ära proovinud nii küünlavahaga kui ka sojavahaga küünlad ja võin öelda, et sojavaha põleb kordades kauem. See on küll kallim, aga usun, et asi on seda väärt.

Ilusat meisterdamist!