Tegelikult ei ole ma eriline meisterdaja ja minu jaoks on oluliselt kergem midagi osta, kui ise midagi valmis teha. Esiti sellepärast, et ma olen olematu kunsti- ja käsitööandega ja teiseks kuna mul on eriline anne nässu keerata kõik, mida ma üritan teha. Aga ma vähemalt proovin.

Mida läheb vaja?

  • Kuuma vett
  • Supipotti
  • Shitloads veinipudelikorke
  • Liimipüstolit
  • Nuga
  • Lõikelauda
  • Ilusat linti kaunistamiseks (valikuline)

Alustasin ma siis sellest, et kogusin suure hunniku veinikorke. Siinkohal tuli mulle appi minu töö, kus ma lihtsalt neid nahaalselt pätsasin, sest muidu oleks need leidnud oma tee prügikasti. Kui on soov teha ilus punane alus, siis kasutada ainult ühte poolt punase veini korgist. Minul oli savi, mis värvi see alus tuleb, seega ma kasutasin mõlemat. Vajalik kogus kokku kogutud, otsustasin ma need ära keeta, kuna nii võtavad nad enda maksimumsuuruse ja neid on kergem lõigata.

Teiseks hakkasin neid lõikuma. Selleks on vaja kõige teravamat nuga, mis kodus on ja lõikelauda. Lõikasin korgi mõlemast otsast umbes sentimeetrise jupi, nii ei lähe mõttetult palju korke raisku. Ma ei tea, kas ma olen lihtsalt eriti saamatu, aga mina neid sirgelt lõigata ei saanud ja need jäid jube lopergused. Teise aluse tegin nii, et lõikasin korgid lihtsalt pikuti pooleks.

 

Kui piisav kogus korke on ära lõigutud, saab hakata neid liimipüstoliga kokku liimima. Võtad korgijupi ja paned liimi äärtesse, kohe pressid teise jupi sinna vastu. See on kõige rõvedam osa kogu protsessist, sest ma vihkan liimipüstolit. Ma olen alati ise kuuma liimiga koos, ma suudan ennast sada korda ära põletada ja närvi minna. Pluss on sellega koos minu riided, laud, lõikelaud ja kõikvõimalikud kohad, mis ei peaks liimiga koos olema. Et seda vältida, on ilmselt mõistlik panna ajaleht, aga see on tagantjärgi tarkus.

Kui korgid on kokku liimitud ja alus on juba piisavalt suur, et potid-pannid sinna peale ära mahuvad, siis saab seda kaunistada ümbert lindiga. Mina olen paras plätserdis ja mul jäi päris palju liimi nähtavale, seega kunagi kui ma aega leian, siis ma kaunistan need ilusti ära ka.

Kiru ennast, et sa üldse korke lõikama hakkasid, kuna nüüd on terve elamine puru täis. Korista tuba.

Viimaseks.. hakka uusi korke koguma.

_DSC1073

Rohkem ideid leiad siit.