Lühidalt mõnest filmist, mida osa meie naisperest soovitaks vaadata to set the mood.

“Juno”

Juno

Jareli: See on selline hipsteri-romantika. Kaks imelikku inimest, kes on sõbrad ja kogemata poiss teeb tüdruku rasedaks. Juhtub, eks? Aga armastus ongi imelik ja inimesed on kõik imelikud. Tsitaat, mis võtab selle filmi ja minu idee armastusest kokku, tuleb Juno isalt: “Look, in my opinion, the best thing you can do is find a person who loves you for exactly what you are. Good mood, bad mood, ugly, pretty, handsome, what have you, the right person is still going to think the sun shines out your ass. That’s the kind of person that’s worth sticking with.”

Ja see film on naljakas. See on väga hästi kirjutatud ning pole labast huumorit, mis on mu lemmik.

„Me before you“ ehk „Mina enne sind“

Kaija: 2016 aasta draama samanimelise raamatu järgi. Räägib ühest rõõmsameelsest ja toredast tüdrukust, kes rahanappuse tõttu läheb tööle hooldajaks. Noormehele, kes on tema hoolealune, ei saa peale traumat liigutada midagi enda kaelast allpool. Nagu juustustes armastusfilmides ikka, siis algus on raske, aga siis nad armuvad ja mõlemad on kui seitsmendas taevas. Mees oli aga otsustanud, et tema ei soovi sellist elu ja tuleb välja, et ta palgati vaid selle pärast, et mehelt suitsiidiplaane peast saada. Film armas, piisavalt juustune ja erinevalt teistest armastusfilmidest pani see mind mõtlema ka.

“The Notebook” ehk “Päevaraamat”

The-NotebookThe-Notebook-597934

Siret : See on armastusfilmide tipp. Lugu esimesest armastusest, mis lõppeb lõppude lõpuks õnnelikult. Kogu selle filmi kulg paneb hindama väikseid hetki ja detaile suhetes. Film räägib sellisest armastusest, millesse uskumine hoolimata erinevatest takistustest on edasiviiv jõud. See on lugu armastusest, mis ei hääbu nii elu jooksul kui ka pärast seda.
Ja muidugi on2004.aasta Ryan Gosling on veel veidi ebaküpsem kui 2016.aasta „La la landi: California unistuse“ puhul ning Tema on meesnäitleja, kes oskab näidata oma rollides meeste romantilisemat poolt.

 

“The Great Gatsby” ehk “Suur Gatsby”

PS! Enne kui loed, kuula seda lugu siit..

Loora-Elisabet: Film suurest sõprusest ja armastusest. Ma soovitaksin vaadata just 2013. aasta väljalaset (no go for 1974), sest seal sobis kõik omavahel: soundtrack, näitlejad, kostüümid, stsenaarium. Tegi kokku ühe suure kombo. Film, kus on nii suur armastus kahe inimese vahel, et nad mäletavad teineteist ka aastate pärast. Kus inimene pingutab, et olla midagi enamat enda inimese jaoks. See annab üle ka suure sõpruse ja austuse ning selle, et kui armastus ei vasta sulle nii suurelt, siis on sõber see, kes jääb su kõrvale ka siis, kui oled juba teises maailmas. Ta lõppeb ikkagi õnnelikult, sest keegi saab raha, keegi saab teada, mis on tõeline sõprus ja ühiskonna “armastus” inimese vastu ning ka selle, mida muudab saatus või noh juhused.