Elame ajal, mil igaühel on väga lihtsa ja tänapäeval ka elementaarse varustusega võimalik luua – luua sisu, luua iseennast ja näidata iseenda loomist. Sotsiaalmeediakanalid nagu näiteks Instagram, Facebook ja Snapchat sisaldavad endas väga palju peidetud ja vähem-peidetud reklaame, kuid Youtube see-eest on julgemate inimjumalate jaoks.

Kes on Reigo Vilbiks?

Ennast näidata, enda tõde rääkida ja olla Sina ise on omaette kunst ja üks selline inimene, kes seda väga hästi oskab ja õpetab oma Youtube kanali kaudu on 31-aastane Reigo Vilbiks. Ta kirjutab laulusõnu, laulab, mängib pille, naudib loodust oma imearmsas metsahütis, tantsib, nagu keegi ei vaataks – ehk teisisõnu – ta oskab elu nautida. Lisaks elunautlemisele ja elukunstile oskab ta ka äri teha. Nimelt on tal ka netipood “Shirtoopia”, kus ta müüb põhiliselt T-särke.

 

Reigo tegi mulle intervjuu jaoks lausa eraldi Youtube video, mille linki soovitan otsida selle postituse alumisest osast.

Millised elukogemused on Sind voolinud selliseks inimeseks nagu Sa praegu just sellel hetkel oled?
Ütleme nii, et kogu elu. Kõige suuremad elukogemused on olnud need, mille puhul ma olen julgenud kastist välja astuda, jäädes iseendaks, mille puhul ma olen valinud iseenda. Tavaliselt on sul elus valida, kas sa pead vajalikuks kellegi teise inimese maailma sobituda või sa valid iseenda südame, iseenda tunded. Elu on mulle alati näidanud, et lõppude lõpuks ma valin alati iseenda.

Kuidas tuli mõte endale Youtube kanal teha? Kui kaua Sa seda juba teinud oled?
Mul on kaks kanalit: ingliskeelne ja eestikeelne. Ingliskeelse kanali tegin siis kui olin Indoneesias reisimas ja seal ma alustasin seda, et saada üle oma esinemishirmust. Ma alustasin väga veidra asjaga nimega “KANALDAMINE”(Reigo muigab). Ma hakkasin kanaldama nii-öelda oma kõrgemat mina. Mõte tuli ka seetõttu, et ma vaatasin alati, mida teised Youtuberid teevad ja neid eriti, kes alustavad. Ingliskeelsel kanalil on muusika ja sellised videod, kus ma niivõrd spontaanselt ei räägi kui eestikeelsel kanalil.

Kuidas toimib Sinu loominguline protsess? Kas Sa lased ideedel lihtsalt loomulikult uksest ja aknast sisse voolata või on Sul ka mingeid erinippe?

Nüüdseks olen elanud kaheksa kuud üksinda siin oma metsamajas. Mul on olnud terve elu kihk minna üksindusse ja vaadata, mis ma seal avastan. Teised inimesed peegeldavad oma mõtteid, emotsioone ja Sa ikkagi üritad kuidagi sobituda nende maailma. Mul on see teadmine, et vaid üksinduses saad teada, kes sa päriselt oled.

Minu puhul toimub loominguline protsess spontaanselt. Minu nipp on see, et ära oota oma loomingult midagi ja ära sea endale piire. Sul on see visioon küll, aga kui sa lased sellel visioonil minna, siis  looming tuleb veel suurem.

Toon näiteks aiavooliku. Suvel, kui sa aiavooliku lahti teed, siis alguses tuleb sealt must vesi, aga hiljem kui sa sellel mustal veel joosta lased, siis hakkab sealt täiesti puhast vett tulema. JA loominguga on täpselt sama, et kõigepealt sa pead selle pahna, halvad emotsioonid välja saama. Looming ning geniaalsed ideed tulevad ise

Millisena mäletad 20-aastast ennast?

REIGOST PILT

Ma olen ikka selle 11-aastaga muutunud täiesti kardinaalselt. Täitsa teine inimene. Ma olin väga kinnine. Mõnes mõttes olen olnud nagu liblikas. Ja minu meelest võiksid kõik seda teha. Mitte hoida kinni vanadest suhetest, kohtadest, tegevustest, mis ei teeni sind enam. Ma olen alati julgenud lahti lasta asjadest, mis mind enam ei teeni.

20-aastasena kartsin ma surma. Nüüd ma võin öelda, et ma julgen karta surma ja tunda seda hirmu. Noorena ma ei julgenud tunda neid tundeid. Ma olin väga ärev, mul olid paanikahood ja mul oli depressioon. Väga raske aeg oli. Umbes 22-aastaselt alustasin erinevate spirituaalsete tegevuste sh jooga ja meditsiooniga ning julgesin lõpuks minna iseenda sisse. See oli väga hirmutav, enne seda ma ei julgenud väga iseendasse vaadata. Ja ma soovitan seda, et mida varem sa seda teed, seda parem. Ehk siis julged silmad kinni panna ja lihtsalt olla vaikuses.

20-aastaselt ma üritasin sobituda siia maailma, aga nüüd ma saan aru, et mitte keegi ei sobi siia maailma, me tulime siia välja paistma.

Kas Sa unistad palju?

Absoluutselt. See elu on uni tegelikult, aga see on väga reaalne unenägu. Juba väiksena ma kogesin seda, et kogu see elu on unenägu. 7-aastasena ärkasin üks hommik üles ja minu jaoks ma olin endiselt unes. See, kuidas ma nägin ja tunnetasin seda elu, oli natuke nagu holograafiline ja natuke võib-olla selline sätendav ja sillerdav. Me kõik tegelikult unistame koguaeg. Me unistame seda reaalsust siia. Me materialiseerime seda maailma oma unistustega. Kui ma unistan siis, ma unistan väga suurelt. Mul ei ole piire. Mul ei ole absoluutselt ühtegi piiri. Ma usaldan iseennast, mitte teisi.

Ma võin kohe öelda otse, hästi lapselikult, millest ma unistan. Ma unistan Hollywoodi filmides mängimisest, ma unistan ise teha filme, ma unistan animatsioonidele lugeda peale oma häält. Ma unistan sellest, et mul on lõpuks nii hea hääl ja nii palju julgust, et esineda ja laulda teiste inimeste ees. Ja nii nagu ühe väikse lapse unistus on – teha kõike siin maailmas. Kui sa unistad minna Kuule, siis elu viib sind hoopis tähtedeni. Elu üllatab Sind palju rohkem.

Mis Sind ennast inspireerib?

Kümned ja kümned inimesed, keda ma Youtubest vaatan. Kyle Cease näiteks. Ta on Hollywoodi näitleja. Kyle teeb selliseid transformatiivseid seminare, kus on mitu tuhat inimest suures teatris ning ta kutsub inimesi publikust lavale ja siis inimesed naeravad ja nutavad seal ning seeläbi saavad üle oma häbenemistest ja hirmudest. Kui panna Jim Carrey ja Eckhart Tolle kokku, siis saab Kyle Cease.

Loomulikult Jim Carrey ise on suur eeskuju. Mul on naljakas visioon sellest, et me oleme kusagil soojal maal saare peal ja siis me Jim Carreyga teeme koos mingit videot või mingit naljakat asja ja räägime elust.

Raamatuid ma ei loe. Ma ei suuda lugeda, mulle meeldib vaadata Youtubest vahetult inspireerivaid inimesi ja artiste. Mida päev edasi, seda rohkem mul tuleb juurde inimesi, kes mind inspireerivad. Need, kes mind eile inspireerisid, need tegid selle töö ära. Täna on juba uued inimesed, kes inspireerivad ja tõstavad mind. Maagilised animatsioonid ja fantaasiafilmid meeldivad mulle. Sellised tänapäevased Disney multikad nagu näiteks Moana, mis on väga hea sõnumiga. Kunagi olin ma tohutult suur Walt Disney fänn. See on üks suurimaid asju, mis mul südames on.

SA võid ka need sõnad kirja panna, et 5a tagasi ma ütlesin seda, et Youtubest saab tuleviku ülikool ja tuleviku kool. Sealt saab õppida kõike ning väga vahetult.

Räägi oma T-särgi netipoe SHIRTOOPIA kohta. Millega Sa täpselt tegeled seal?

Avasin Shirtoopia poe 2014. aasta septembris. Ma mäletan väga hästi, kui ma selle poe tegin, siis ta nägi täitsa teistsugune välja. Naljakas, et Shirtoopia kõige esimene toode oli tass – emadepäeva tass, mis on siiamaani bestseller ja mis emadepäeval müüs nagu kuumad saiad. Kuna see on minu enda pood, siis ma alustasin täitsa nullist.

Kõigepealt õppisin, kuidas Photoshopis disainida. Ma ei osanud üldse Photoshopi, ma ei osanud isegi seda platvormi, kus see pood mul on, aga ma õppisin kõik selle selgeks.  Marketingi ma olen enne õppinud, ise, Youtube kaudu. Haridust on mul 9-klassi ja sellest mulle piisab. Enne Shirtoopiat olen ma väga palju teinud Internetiturundust, eriti sotsiaalmeedia marketingi – Facebooki fännilehed ja Instagram ja kõik selline. Enne Shirtoopiat tegin ma seda kokku neli aastat. Online-businessis olen vist kokku olnud kaheksa aastat. Ma alustasin Austraalias, kui ma olin umbes 23-aastane. See rännak on olnud päris pikk ikkagi ja ma olen väga palju eksinud ja raha kaotanud selle käigus. Ma tegin kunagi tutvumissaidi – asiansuperdate.com ning mul oli mitmeid blogisid. Blogides reklaamisin erinevaid tooteid. Mu fännilehed olid väga menukad, kus oli sadu tuhandeid fänne.

Internetiturunduses olen ma põhimõtteliselt kõike vist proovinud, aga see kõik viiski mind Shirtoopiani ja lõpuks tahtsin ma ikka mingit oma toodet müüa. Alustasin teiste tooteid müües ja reklaamides, aga nüüd ma siis teen enda disainituid tooteid. Viimasel ajal ma vaatan, et mul oleks kõik korras seal. Mul on hetkel kaks abilist. Üks assistent, üks kutt Serbiast ja üks Eestist. Varem ma tegin kõike ise, üksinda.

 

 


KLIKI ja jõuad:

YOUTUBE KANAL!

Facebooki fännileht

Instagram

Reigo loodud muusika

SHIRTOOPIA T-SÄRGID

SHIRTOOPIA INSTAGRAM

VAATA TÄISPIKKA INTERVJUUD SIIT!