Poolvääriskivid on tuntud nii oma ilu kui ka raviomaduste poolest. Erinevad poolvääriskivid ja kristallid on olnud meie planeedi osad selle algusaegadest peale – moodustunud tule, vee, õhu ja maa-rõhu koostoime tulemusel. Iga kivi on erinevat värvi, sest iga kivi koostises on erinevad ühendid. Nagu näiteks peedile, annab tema värvuse kõrge rauasisaldus, on ka erinevad kivid erinevatest ainetest koosnevad ja seega ka erinevate energiatega laetud. Miks muidu kõrge magneesiumisisaldusega magnesiit on südant ja närve rahustava toimega?

Minu kogu:

4

Ametüst – on rahustava toimega ning toob mõtteis selgust. Tugevdab intuitsiooni! Kui sul on probleeme keskendumise, peavalude või unega, siis kõige parem koht selle hoidmiseks on voodi läheduses. Kuna see on seotud kujutlusvõime, käbinäärme ja kolmanda silmaga, siis võib see lisaks rahustavale mõjule tuua ka huvitavaid unenägusid.

Akvamariin – eemaldab kõrvalised mõtted, annab julgust, selgendab taju, teravdab intellekti ja toob selgitusi segadustele. Kui Sa plaanid oma elus vanadel ja kinni jäänud emotsioonidel minna lasta ning asendada need uute positiivsete muudatustega, toetab see kivi Sind igal sammul.

Mäekristall- kõige tugevam kivi, sest on läbipaistev kristall, mis peegeldab kõiki erinevaid värve (ehk ka erinevaid omadusi). Aitab ühendada vaimset ja füüsilist keha. Parandab keskendumisvõimet ja mälu.

5

Sodaliit –  on väga hea kivi kõrge vererõhu korral. Rahustab ja tasakaalustab närve, tugev­dab kilpnääret ja näärmeid, ergutab ainevahetust, aktiviseerib keskaju ja lümfide talitlust, andes jõudu ning vitaalsust.
Roosa Kvarts – aitab tingimusteta armastada ja on üleüldiselt hea südamele ja südameprobleemide korral. Naiseliku energiaga kivi.
Kvarts – on veidi tuhmim välimuselt kui mäekristall, aga mõjub sellele sarnaselt.
Tiigrisilm – meheliku energiaga kivi, mis tõstab enesekindlust ja annab julgust.

6Türkiis – see kivi on üks tuntuimaid poolvääriskivide seas. Aitab kaasa suhtlemisele ja loovusele. Türkiisi peetakse reisimise talismaniks. Türkiisil on kaitsev ja õnnetoov energia. Aitab vabalt ja ausalt end väljendada.

7

Roosa kvarts (juba kirjutasin sellest, aga jah, selles roosas värvuses on midagi väga habrast). Kas olete märganud, et mida vanemaks naised saavad, seda rohkem nad hakkavad (taas) roosat armastama? Seda ilmselt sellepärast, et roosast värvist õhkub tingimusteta armastust enda vastu ka siis, kui toimuvad muutused.

DSC_0725Magnesiit – MU VIIMASTE KUUDE LEMMIK! Kuna magnesiit sisaldab palju magneesiumi ja aitab selle imendumist organismis, siis ta neutraliseerib kehalõhnasid, toimib spasmide ja lihaspingete korral, lõdvestab lihaseid, leevendab menstruatsioonivaevusi, tervendab soolestikku, magu, sapipõit, neere ja neerukivisid. Aitab peavalu ja migreeni, hambavalu, epilepsia, südamehaiguste ja kaalu alandamise vajaduse puhul – kiirendab rasvade ainevahetust ja hajutab kolesterooli; angiini ennetav, külmavärinate korral, kehatemperatuuri tasakaalustav ja palavikku alandav.

Magnesiidi rahustavad ja lõõgastavad energiad toovad ellu harmooniat ja õnnetunnet. See kivi toob ellu muutusi ning aitab nendega kohaneda. Tänu suurele magneesiumisisaldusele rahustab see stressirohketel perioodidel ja vabastab ärevusest.

Ka magnesiidi valge marmorilaadne välimus on ilus ja sobib kõigega!
Punane ahhaat – 
üleval pildil oleva käevõru peal on lisaks magnesiidile ka punast ahhaati, mis tasakaalustab ideaalselt magnesiidi rahustavat ja lõõgastavat energiat. Nimelt annab punane ahhaat elujõudu ja energiat, ehk siis lihtsamalt öelduna annab tuld ja särtsu!
DSC_0714

Kollane jaspis –  kõige vasakpoolsem
Jaspis on väga tugev energiakivi, mis kaitseb haiguste eest – seetõttu oleks soovitav teda kanda alati vahetus kokkupuutes nahaga
Suitsukvarts –  kõige parempoolsem 

Suitsukvarts toob inimese tagasi maa peale. Tema kitsa ja kiire toimega energia tõmbab oma kandja tagasi iseendasse ning võib ülemäärases hulgas muuta mõned isikud isegi süngemeelseteks. Mida tumedam kvarts, seda maandavam. Ta on füüsilise ja materiaalse tasandi kivi. Sobib hästi inimestele, kel on elav fantaasia, kuid raske anda endale selgesti aru oma kehast ja tundemaailmast. Muudab tunded püsivamateks ning iseenese kehas olemise turvaliseks. Suitsukvarts lisab füüsilist jõudu ja aitab oma mõtteid ning ideid teostada.

Paremalt poolt 2.kivi nimetust ma ei oska kahjuks öelda, sest ei ostnud seda ise ja pole piltide järgi leidnud. Kui keegi tuvastab, mis kiviga tegu, siis võib mulle teada anda.

 

Lõpetuseks võin öelda seda, et jah, mõned inimesed koguvad münte, mõni autosid, mõni antiikmööblit või meigitooteid. Samuti võin öelda, et mõni inimene usub jumalat ning mõni saatanat, Allahit või Donald Trumpi. Mõni usub oma sõpra. Mõni oma vaenlast.

Mulle meeldivad ilusad asjad, mulle meeldivad värvid ja mulle meeldib loodus. Nii et kivide energiatesse uskumine ei ole minu puhul imelik. Minu jaoks tundub lihtsalt lihtne ja loogiline, et kui peet on punakaslilla, siis ta sisaldab rauda ja mõjub ühtemoodi… kui banaan on kollakasvalge(sisu), siis sisaldab see palju magneesiumi. Ka kivid koosnevad erinevatest ainetest, mille omadused läbi õhu või puudutuse meieni kanduvad. Kas seda on siis raske uskuda?

Mida teie kogute? Millesse teie usute? 🙂