Ma usun, et me kõik vajame oma eludesse pisut värvi, venivaid hetki ja uudseid mõtteid. Ise pean ennast elava kujutlusvõimega inimeseks, aga sellest ei piisa alati, et leida midagi teistsugust, uudset ja midagi, millest võiks teha midagi “reaalset”. Olen jõudnud arusaamani, et kujutlusvõime ja loominguline mõtlemine saavad ikka ja alati areneda koos keskkonnaga. Vahel loovad inimesed enda fantaasiatega reaalsuse ja vahel annab ümbritsev keskkond ja olemasolev informatsioon põhja uuteks ideedeks.

Ükskõik millises vanuses, eluetapis sa oled, ükskõik millist tööd sa teed, inspiratsiooni on alati vaja, kasvõi meelelahutuseks, aga see meele – lahutamine viibki meele eri suundadesse, uute ideede, mõttemustrite ja võimalike reaalsusteni.

MIS ON INSPIRATSIOON?

Inspiratsioon on ebateadlik (inglise k unconscious) ja äkiline loomingulisuse sähvatus (või ka loomingulise aktiivsuse seisund), mida esineb kirjanike, muusikute jt kunstialade inimeste loomingutegevuse käigus. (vikipeedia 2014)

Küsisin veel lisaks meie oma Igikeltsa autoritelt, mis on nende arvates inspiratsioon ja kust seda võiks leida:

JareliCapture

Jan

1

Capture2

Loora

Loora1

Ossy

wefre

Margot

Margot

Helen

Helen

KUIDAS JA KUST KOHAST INSPIRATSIOONI AMMUTADA?

 • Kõik visuaalne (fotod, filmid, reklaamid, maalid, skulptuurid jms)
  IMG_5958
 • Loodus
  30
 • Teised inimesed (ja nende lood)
 • Raamatud, ajakirjad, erinevad artiklid ajalehtedes jms
 • Asjad, mida pole varem proovinud, nt:
  – erinevad toidud, mida pole proovinud (või siis teha neid “vanu” asju uut moodi)
  KASS
  – kohad, kus pole käinud //REISIMINE
  1
  – inimesed, kellega pole suhelnud
  – riided, stiil, mida pole varem kandnud

Sa ei pea olema inimene, kes ajab taga loomingulist elu, aga loominguline mõttemaailm ja keskkond su ümber teevad su elu palju täisväärtuslikumaks ja sa tunned end palju elusamana, kui näed enda ümber ilu, erinevaid keskkondi, inimesi ja saad aru, et sa ei ole elurongis mitte ainult reisija, vaid ka selle juht.