On kahte sorti inimesi: inimesed, kes shoppavad kaltsukates ja need, kes mitte. Ja kõige sagedasem põhjus, mis ma sellelt teist sorti inimeselt kuulnud olen, on see, et ta ei leia riideid, mis talle meeldivad. Väidan, et see on loll vabandus.

Et aga neil inimestel poleks enam vabandusi, siis ma panen kirja (peamiselt Tallinna põhiselt) kirja mõned nipid, kuidas oma teise käe shoppamisest maksimumi võtta. Julgen väita, et mu teadmised on üsna laialdased, kuna…las ma nüüd loen kokku – 3 riideeset 7-st on täna ostetud/saadud teise ringiga ja see on veel tegelikult üsna väike osa võrreldes tavalisega. PS! Tulevad nipid ei kehti sugugi ainult naistele 🙂

Riided

Lambised riided – kampsunid jne

Sellistel puhkudel on kõige mõistlikum võtta suund nendesse kõige populaarsematesse ja tuntumatesse teise ringi poodidesse – Humana, Paavli, Sõbralt sõbrale jne. Kampsunid on sellised üldised asjad, et peamiselt otsitakse ikkagi mugavust ja funktsionaalsust, mitte midagi eriti ägedat.

IMAG4453
Erand – ilus ja äge kampsun, mille ma kaltsukast leidsin

Üks nipp Humanas shoppamise jaoks on kindlasti see, et tasub minna allahindluste aegadel, mis on iga kuu. Õigemini iga kuu vahetatakse kaup välja ja umbes nädal-kaks enne seda hakatakse hinda juba alla laskma (uue kauba päevad leiad siit). Kõige ideaalsem aeg on minna umbes 3 euro päeva ajal, siis on veel kõik toredad asjad olemas ja saab juba odavamalt ka kui poest näiteks.

Mida Humanast aga tasub otsida mitteallahindluste aegadel, on teksad. Ma olen päris mitu teksapaari leidnud, mis teenivad mind KORDADES kauem kui tavalisest poest ostetud teksad (sest ma olen ihnuskoi ja ei raatsi teksadesse investeerida) ja noh, peab küll veidi kauem otsima, aga mu meelest see rahulolu, kui leiad head teksad, on mitu korda suurem. Tavaliselt maksavad teksad seal max 10 eurot.

Kenad riided

Kui ei taha mingeid kampsuneid ja tavalisi igavaid riideid, siis tasub suund võtta kirbukatele. Sinna viivad inimesed tavaliselt riided, mida ise ei kanna, aga on liiga korralikud ja ilusad, et niisama ära anda. Täpselt see, mida ühel ilusate riiete jahil oleval kaltsukashopparil vaja. Kõige uuem nendest ilmselt on Sarapuu kirbukas, mis väga kiiresti väga suureks kasvas. Ja seal saab kohvi ka juua! Sest ausalt, bokse on üle saja ja kiirelt läbi hüpata sealt on võimatu.

IMAG4432
Kohvinurk Sarapuu kirbuka teisel korrusel

Veel on Uue maailma kirbukas, mis on veidi väiksem ja kindlasti on Kalamajas ka mõni. Ma küll ei tea ühtegi, aga see on üsna safe bet, et mõni seal kindlasti on. Telliskivi kirbuturg, voila. Musta Kiisu Kirbukas on veel ja muidugi ka Megakirbukas sadama lähedal (HEHE, väike parandus. Tuleb välja, et Megakirbukas on nüüd hoopis Viimsis. Minu paha!). Kaija soovitas ka Sits & Sats moetäikat-kirbuturgu, kus tunduvad ka väga ilusad riided olevat.

Vintage riided

Inimeste kõige valem eelarvamus on see, et kõik riided kaltsukates on polüesterkleidid aastast 1960, mis on ebamugavad ja staatilist elektrit täis. Ausalt öeldes on selliseid isegi raske leida. Aga kui see on sinu thing, siis Humana Vintage on kõige ägedam ja ligipääsetavam koht. Paavli on ka sellisel juhul koht, kuhu tasub kindlasti vaadata ning Facebookis on näiteks VINTIIK, kus küll maksad võibolla veidi rohkem, aga riided on see-eest garanteeritult korralikud ja pestud ja ilusad.

Kodu ja kõik muu, mida sul eluks vaja võib minna

Tudengile, kes elab korteris, on ilmselt maailma kõige suurem mure mööbel. No ei osta endale riidekappi, mis maksab 700 eurot ja siis veel voodit, mis on sama palju otsa. (PS! Elan juba 10 kuud enda plastikust riidekapiga ja ma olen väga rahul)

15941473_10209491450347225_388811833701158091_n

Siinkohal saadan ma kõik inimesed otsejoones Uuskasutuskeskusesse. Ma sain endale sellise toreda telekakapikese 7 euro eest. Ka on seal kõikvõimalikke asju: diivaneid, voodeid, kappe, peegleid, riiuleid, kardinaid – you name it!

IMG_20170215_145337_704
See on pisike, aga päriselt puidust ja igati korralik! 🙂

Veel on see koht hea, kui sul on nt vaja visplit, paari kahvlit, veinipokaale. Seal on kõik olemas.                  IMAG4431IMAG4430

Diivanid jäävad tavaliselt alla 100 euro, lauad ja asjad on 20-30 euro juures ning nõud ja asjad on paar eurot alati.

Veel on seal alati hullult suur valik raamatuid, lapseasju, suuski, lapsevankreid jnejnejne. Ja kõik pole sugugi aastast 1960. Nii et ma olen andunud Uuskasutuskeskuse fänn! Neid on Tallinnas hästi mitu ka. 

Vabandusi peaks otsima pigem selle jaoks, miks sul on vaja igaks hooajaks tutt-uusi kardinaid või jakki. Ületarbimine on üks suhteliselt kole asi ja tehes seda veel vastutustundetult, võid sa teadmatusest midagi väga väga ebainimlikku toetada. Pealegi kaltsukast midagi sobivat leida pakub minu meelest palju suuremat rahulolu, sest hinnasilti vaadates tavaliselt seda nägu ei tee:

f169868a3b3e848f325481371d313fea mall-humor-women-shopping

(Ok ma pidin kaks lisama, sest need koomiksid on nii naljakad)