Vahel on lihtsalt vaja olla. Tunda ennast hästi tühise ja võimsana samal ajal. Selle tunde saab kätte looduses viibides.

Kust sain inspiratsiooni ?

Veetsin just 5 pikka päeva Vormsil. See saar on piisavalt väike, et tunda end tähtsana, aga samas piisavalt suur, et kaduda omasse mulli. Ma alati mõtlen sinna jõudes, et kuidas saab olla võimalik, et terve praamitäis rahvast suudab sellele saarele nii ära kaduda, et isegi kui tiirutaks iga päev saarel ringi, ei oleks võimalus ikkagi väga palju suurem nende teiste saare külastajate/elanikega kokku puutuda.

Aga tühja kah. Las need teised inimesed toimetavad omi asju ja mina omi. Ei ole mul ju vaja enda nina nende asjadesse toppida.Kohalikel on kindlasti muidugi omad elamisviisid ja kõik justkui räägivad omavahel nagu parimad sõbrad, kuid see külalik inimestevaheline lähedus ei tähenda alati seda, et need suhted täiuslikud oleksid.

dsc_0623

dsc_0632

Need 5 päeva ei möödunud muidugi niivõrd looduses kui lootsin. Eks see oli see pühadelaiskus ja veel tuhat vabandust, mida enamus inimesed tavaliselt mittetäieliku elamise jaoks toovad.
Igatahes, just seal, nende kadakate vahel jalutades ja ATV’ga kummikostüümis läbi mere sõites tekkis selline veider vaimne seisund, mis tekitab ekstaasi olemisest. Lihtsalt olemisest. Ükskõik missugune on mu minevik, ükskõik kui palju ma muretsen tuleviku pärast. Just seal selles hetkes oli olla hea.

dsc_0607
PS! See ATV peal istuv kass oli kohalik külakass, kes lihtsalt head elu otsis.

Miks olla looduses?

 • See parandab tähelepanuvõimet.
  Looduses kaob vajadus mõelda kõige üle, sest keskkonna poolt on ärritajaid vähem. Üleliigsete mõtete kadu annab võimaluse enda meele ja keha täielikule tunnetamisele hetkes.
  dsc_0646
 • Värske õhk on hea nii kopsudele kui ka südamele. Nii füüsiliselt kui vaimselt.
  Puhas õhk on kindlasti kopsudele hea ja rohelus seal juures annab südamele rahulikuma meele. Sellises keskkonnas on meil aega rohkem tähelepanu pöörata oma hingamisele, mis on elus üks tähtsamaid asju, mida paljud linnas elavad inimesed oma kiire elutempo jooksul ei märka. Sügavalt hingamine aitab meil lõdvestuda, mis tähendab, et kõik meie lihased lõdvestuvad ning pinged ja stress kaovad.
  dsc_0649
 • Mõjub kui kohv ja piparmünditee ühes.
  Loodus võib olla nii ergutajaks kui rahustajaks. Vormsil olles märkasin, et peale pikka jalutuskäiku tundsin endas rohkem energiat kui lihtsalt terve päev toas istudes. Ning kui oled haige või murelik, siis on aja veetmine looduses sama hea kui tass piparmünditeed.

 

Ilmselt võiksin sellist ZEN loengut igavesti pidada , aga tegelikkuses ma ise ülima rahu eeskuju ei ole, kuid võin öelda, et loodus on see, mis alati aitab mind ja aitab Sind ka kui leiad aega tema jaoks!