Me elame ajastul, mil meie ümber on  tohutult palju informatsiooni ja meediat – on aeg olla valiv!

Kui sa mõistad, et inimesed ja keskkond Sinu ümber mõjutavad Sind, siis aplaus! Neid inimesi ja mõjutajaid on rohkem kui kunagi varem, sa ise ei oskagi sellest aru saada…

…istud hommikul oma hommikupudru kõrval ja ei märka kuidas linnud su akna taga lendavad, vaid vaatad hoopis kuidas mõni “kuulsus” enda hommikusõõki instagrami stooris serveerib jne. Need inimesed ja lingid ja klikid võtavad kogu su aja ja tähelepanu endale. Heakene küll. On tõesti nii, et need kõik asjad arendavad meie mõistust ja blablabla, aga tekib küsimus, et kuhu suunas? Otsused-otsused. Panid küll endale äratuse kella 7:00’ks ja panid kaerahelbed eelmine õhtu likku, et pudru tuleks hommikul maitsvam, aga kas sa valid ka kõike, mida loed ja vaatad päeva jooksul?

Et mitte lõputult pidada arutlust tänapäeva ühiskonna fakereaalsusest, siis…

… jah, ka selliste otsuste tegemine on nüüd päevakorras. Vali, keda jälgid instagramis, twitteris, youtubes, tumblr’is jnejne. Tee neid otsuseid hoolikalt, need otsused mõjutavad sinu elu rohkem kui sa arvata oskad. “Ütle mulle, kes on su sõbrad ja ma ütlen, kes oled sina.” Sama ütlus kehtib ka Facebooki sõbralisti puhul. Ära hoia enda ümber informatsiooni ja inimesi, kes sinu elu ja elustiili ei teeni/ enam ei teeni!

Tegin listi mõndadest Youtube kanalitest, mida mina vaatan praegu, et tunda end inspireerituna. Ma jälgin tegelikult veel ent siin on need kanalid, mis panevad mind sisemiselt hästi tundma. Üldjuhul, praegu ma veel ei tunne, et peaksin väga x-geeniuseid jälgima ja neid üles leidma, aga ma olen otsinguil ja loodan, et leian aja jooksul aina huvitavamaid imeinimesi. Need inimesed listis ei ole võib-olla paljude inimeste jaoks midagi erilist, aga nad on olnud mulle väga heaks toetuseks ja võib-olla võivad ka mõnda teist aidata:

1.Vaimne beib Norrast – Cornelia Grimsmo

Miks ma teda jälgin ? No ma ei oska öelda, aga tunnen temaga mingisugust vaimset sidet ja mõistmist. Ta teeb palju reisivideosid ja eriti just oma kodumaast – Norrast. See on inspireeriv, annab võimaluse piltlikult reisida ja tekitada suurema tahte sinna ka päriselt ise minna. Ta on elanud mõne aja oma elust välismaal kuigi on ise veel üsna noor. Ta teeb palju videosid veganluse kohta ja need on väga inspireerivad ning ta selgitab väga hästi ära, miks ta toitub nii nagu ta toitub ja millist kasu ta saab sellest vaimselt. Rõhutan – vaimselt, mitte füüsiliselt.  Samuti huvitab teda filosoofia ja elu kogemine ning mõtestamine ja lisaks sellele kõigele organiseeritus( päevaplaanid, visioonitahvlid jnejne) loomingulise elu juures.

2.Nunnu nohik – Will Darbyshire

Ilus, siiras, südamlik noormees Californiast, kes teeb filosoofilise suunitlusega videosid/lühifilme. Kui oled vaimsete huvidega, siis temalt saab hästi palju toetust ja mõistmist hästi lihtsates elulistes küsimustes.

3. Freaky minimalist Rootsist – Jenny Mustard

Tema sisu on hea vaadata ühel väga lihtsal põhjusel – see on minimalistlik igas mõttes – nii käsitletavad teemad kui ka visuaalne pool. Seda ei saakski imeks pidada, sest Jenny on koos oma abikaasaga muutnud minimalismi oma elustiiliks – seda nii toidu, riiete kui ka oma kodu sisekujunduse osas. Nad on koos David Mustardiga ideaalne näide sellest, kuidas elustiil võib olla töö. Nad räägivad ühes videos väga pikalt ja põhjalikult ka sellest, kuidas nad kohtusid ja millised inimesed nad olid siis ja kuidas nad on aja jooksul muutunud.

4. Üdini vaimne hipi, kellel ON youtubes oma jüngrid – Koi Fresco

Unenäod, kus saad mõtteid kontrollida, elu kogemine ja elu kogemise kogemine jnejne. Pole rohkem seletust vaja kui, et ta räägib oma kogemustest nii ehtsalt ja siiralt, et sul pole vaja vaatajana ise neid kõiki kogemusi omal nahal tunda, aga sa automaatselt usud, mida ta räägib.

5. Ultimate Austraalia aktsendiga moeguru – Stealthespotlight

Kuna mulle endale meeldib ka väga mood, trendid, kaltsukates käimine ja imago loomine, siis ma võin öelda, et tema on üks inspireerivamaid. Suur osa Youtubest on täis masstoodangu prahi teadlikke või mitteteadlikke turundajaid “ääm ZARA , PRIMARK , H&M” jnejne, aga see neiu siin on hea maitse ja silmadega, ta leiab vintaažpoodidest ja kaltsukatest mitte vaid ainult riideid, vaid ka mööblit. Tema puhul meeldib mulle see, et ta on hästi vaba ja värviline ja proovib alati erinevaid stiile ning oskab ennast moe kaudu otsida. On näha, et ta ei ürita niivõrd olla nagu teised, ta fantaasial pole piire.

6. IDEEDEMEES – Alanwattsideas

Selles videos räägib too youtuber  sõnade jõust ja oma kogemusest sellega. Terve ta kanal on täis filosoofiat ja ma arvan, et rohkem pole vajagi öelda.

7. Joogajumalanna Texasest – Yoga With Adriene

Selle kanali vaatamine on mul personaalsest vajadusest tingitud. Mulle väga meeldib jooga ja ma tunnen, et see aitab mu füüsilist ja vaimset poolt hoida tasakaalus ja ma arvan, et kõik inimesed võiksid mõista seda, et neil pole palju vaja, et oma hädasid parandada.  Ma ei osanud varem arvata , et trenni saab treenerita teha üksinda kodus. Või noh, tegelikult oli nii, et ma ei olnud ühtegi tõsiselt head Youtube kanalit leidnud enda jaoks. Tema kanalis on miski, mis loob hea meeleolu. Ruum , kus ta joogat teeb on alati ilus ja puhas ja toontoonis ning see loob väga harmoonilise meeleolu. Adriene räägib väga rõõmsal ja rahulikul toonil, ta hääl on meeldiv.

8. Slämmluule lumivalgeke – Savannah Brown

Mu hea sõbranna soovitas mulle seda kanalit ja järsku ma sain aru, et ma pole ainus veidrik siin maamunal, kes improviseerides mõtteid tahaks muudkui koostada ja kokku panna. Luuletajad ei istugi enam kusagil kellegi sõbra pööningul linnusuled peas, vaid hoopiski kaamera ees oma kodus.

9. Classy as fuck juura ja filosoofiatudeng/beib – LilyLikecom

Ta teab täpselt mida teeb. Ta on väga organiseeritud, väga suure kohusetundega perfektsionist. Ta on vene päritolu neiu, kes õppis mitu aastat Hollandis juurat ning lisaks filosoofiat ning nüüd on vahetusõpilane Washingtonis. Tal on oma netipood, oma youtube jnejne. Ta on ülim tibi ja ilmselt ka ülim eeskuju paljude jaoks. On asju, mis mind tema juures häirib, võib-olla see, et ta justkui oleks see kõige kõige täiuslikum ja eeskujulikum, aga võib-olla see on kadedus, mis mind valdab. Ta on väga siiras ja aus ja on lisaks moevideodele ja oma õppimisvideodele teinud juurde ka videosid, kus räägib oma tegelikest muredest ja probleemidest, millega ta silmitsi seisab, olles youtuber.

 

Natuke geniaalsust Eesti Youtube maastikult ka:

 

10. Eesti Youtuberite kriitiku aasta auhind läheb – Sariotv

Hehe. Ta kritiseerib väga osava täpsusega Eesti noori Youtube’i tallekesi, kes kõik hirmunult talle vastu üritavad astuda. Need näoilmed ja see attitude jne, mis ta teeb on ka omamoodi kunst. Aplaus!

11. No comments anonüümne Youtube kunstnik Eestist – Life of Boris

Lihtsalt vaata ja mõtle. Ära mõtle vähe, ära mõtle palju, vaid ürita leida üles põhiline.


Tegelikult vaatasin just enda palju pikemat listi ja pidin paljudele youtube kanalitele unsubscribe panema, sest noh, enam pole vajadust nende inimeste sisude järgi. (Kõlab väga jubedalt, aga nii see tõesti on.)  Ja ma tegelikult tunnen end nii rohelisena nii elus kui ka youtuberite kanalite otsinguil. Mõned inimesed ja veel  nooremad generatsioonid leiavad Youtube avarustest enda jaoks veel palju imelisemaid asju ülesse ja ma loodan, et ma leian ka.

Loo point on see, et suhtu kriitiliselt kõikidesse interneti ja sotsiaalmeediakanalitesse, mida jälgid. Ära jälgi asju, mis tekitavad sinust ebameeldivat frustratsiooni, viha, kurbust, kadedust või mingeid muid emotsioone. (Või siis kontrolli üle, kuidas suhtud kõike vaadatavasse.) Kui oled kord mõistnud, et kõike ei maksa näha ja kõik ei ole vajalik, siis saad aru, et lisaks muudele valikutele elus, pead valikuid tegema ka virtuaalmaailmas.