Veebist vaadatavad sarjad on tänapäeva noorte jaoks täiesti asendamatud asjad. Sarjad on eraldi jututeema ning võib defineerida selle, kes Sa oled või millisesse sotsiaalsesse gruppi kuulud. Sarju on aga palju ning sarjarägastikus orienteerumine võib olla vägagi keeruline ning peamurdmist vajav küsimus. Selle pärast on iga Igikeltsa sarjaspets pannud kokku oma lemmikutest ülevaate, et aidata teil keerulist vaatamisvalikut teha.

Jan

Algul olin ma sarjade suhtes skeptiline. Minu arvamust sarjadest muutis aga Game of Thrones, mis on täiesti uskumatult hea sari. Garanteerin, et arvutit ei saa enne käest ära panna, kui kõik osad läbi vaadatud on. Selles suhtes hoiatan ette, et see sari võtab väga palju vaba aega ära ning on väga nõudlik :D. Mõrvad, skeemid, plot twistid, sõda ja tapmised.

Pärast Game of Thronesi olen läbi vaadanud Viikingid (Vikings), mis on ülihea sari just selle pärast, et on ajalooliselt võrdlemisi täpne ning õpetab samal ajal, kui sarja vaatad. Räägib, üllatus-üllatus, viikingitest. Täpsemini Ragnar Lothbrokist, legendaarsest viikingite kuningast ning tema ja ta kaaskondlaste elust.

Hiljuti pidin aga leidma konsensuse enda tüdruksõbraga, et mis sarja vaadata ning leidsime ühe võrdlemisi vana, kuid sellegipoolest hea sarja – Breaking Bad. Sari räägib keemiaõpetajast, kes saab teada, et tal on vähk ning hakkab pärast enda surma pere kindlustamiseks metamfetamiini tootma ja müüma. Muidugi satub keemiaõpetaja rahuliku eluga harjunud peategelane Walt suurtesse skeemidesse ja ohtlikesse olukordadesse. Esimesed kolm hooaega on väga intensiivsed, huvitavad ning panevad vaatama. Peale seda läheb asi minu arust aga pisut lahjaks, tegevus aeglaseks ning näiteks viimast hooaega ei viitsinud mina enam üldse vaadata ning pole seda siiamaani teinud.

Just eile pidin Breaking Badi lõppemise tõttu alustama uue sarjaga ning valituks osutus Narcos, mis räägib narkoparun Pablo Escobari elust. Esimese osa põhjal hinnates on tegemist väga huvitava sarjaga ning sarnaselt Viikingitega annab edasi palju õppetunde nii ajaloo kui ka Lõuna-Ameerika sotsiaalstruktuuride suhtes.

Jareli

Ma eelistan sarju filmidele iga päev. Nendest põhimõtteliselt on saanud igapäevaosa ja kui ei ole ühtegi sarja, mida parasjagu kuhugi taustaks käima panna või mille vaatamist oodata, on nagu midagi puudu.

Kuigi enamasti vaatan selliseid head-resting sarju (a’la Friends, Parks and Recreation jne), siis viimane sari, mis ajas mind närvi ja kirglikult diskuteerima, oli Black Mirror. See ei ole tavaline sari, millel on ühtne lugu ja mis kulgeb edasi osast osasse. Igal episoodil on oma tegelased, oma point ja oma lugu. Kuigi midagi sarja tehnika tulevikus toimuvast ei toimu veel täna ja pole tänase teaduse juures võimalik, tundub kõik sarjas üsnagi loogiline ühiskonna jätk ja just see teebki sarja nii põnevaks – selle võimalikkus. Minu lemmikosa ilmselt oli sellest, kus inimestele oli pähe pandud kiip, millega nad saavad salvestada kogu oma elu ning siis seda vajalikul hetkel uuesti endale ette mängida. Videoklippe sai projekteerida seinale, sai vaadata ise, said teised vaadata, kui lubad. Selle võimalusega näiteks said seltskonnas loo rääkimise asemel seda lihtsalt seinale näidata ja video rääkis enda eest – kaameraks sinu silmad. Veits hirmus, aga veits täiega äge ja nii tekkis minul iga osa juures selline sisemine konflikt, et kas see on tõesti see ühiskonna areng, mida ma tahan? Kust läheb piir tehnika ja inimese vahel?

Teine kiire soovitus on House of Cards, mis on lihtsalt üks kõige geniaalsem sari ja erinev selle poolest, et peategelane on totaalne antikangelane ja temaga tekib väga hull armastus-vihkamine suhe. Nii ootan uut hooaega!!! Enne 30. maid jõuate kõik neli eelnevat hooaega ära vaadata.

Kaija

Mina olen selline, kellele meeldib vaadata juba n-ö valmis sarju, ehk ma ei pea ootama kuni tuleb uus osa. Seega sattusin ma sügisel vaatama That 70’s Show’d, mille tegemine lõpetati tegelikult juba 11 aastat tagasi. 8 hooaega naeru ja pisaraid, õnnestumisi ja läbikukkumisi. Sari räägib kuuest USA keskkooli noorest, kes üritavad leida enda kohta elus, maadlevad suhteprobleemidega ja naudivad Ericu vanemate keldris loodust. Kui see sari läbi sai istusin ma umbes pool tundi ekraani ees ja mõtlesin, et mida oma eluga peale hakata- sellest sai mu teine perekond.

Orange Is the New Black on sari, mis räägib naistevanglast, sealsetest inimestest ja nende lugudest. Iga osa on tund aega pikk ja on kahel n-ö tasandil. Kogu aeg jookseb vangla story, aga igas osas tutvustatakse ka ühe inimese minevikku. Miks ja kuidas ta vanglasse on sattunud, mida ta on läbi elanud jne. Sarjal on valmis 4 hooaega, ehk vaatamist jagub, aga uus hooaeg tuleb välja alles suvel. Can’t wait!

Margot

Minule meeldib vaadata nii erinevaid sarju, alustades girly-drama sarjadest, lõpetades mindfuck sarjadega.

Niisiis minu esimene must watch sari on Pretty Little Liars, millel nüüd aprillis jätkub seitsmes hooaeg! Mis tähendab seda, et kui Sa seda juba vaadanud pole, on sul võimalus kuu aega broneerida nendele ilusatele valevorstidele. Sari räägib neljast neiust, keda hakkab terroriseerima keegi anonüümne (sarjas nimetatakse teda A’ks). Ja see on nii jube huvitav, sest kogu aeg kahtlusalune muutub, kes võiks olla A. Noormeestele selline sari ilmselt peale ei lähe, aga tüdrukud, kellele meeldib draama – see on täpselt teile!

Orphan Black on üks väga huvitav sari. Kõik algab sellest, et üks streetwise neiu näeb pealt teise tüdruku surma, kes näeb välja täpselt nagu tema ja edasi läheb see seriaal nii crazyyyyyks, et teleka eest Sa ära ei saa enne kui kõik osad vaadatud. Mulle meeldib see seriaal juba seetõttu, et näitleja Tatiana Maslany suudab kehastada 11 (!!) klooni, kes on kõik nii erinevad karakterid, aga välimuselt samasugused. Seda on nii lahe jälgida.

Westworld on see kõige-kõigem mindfuck sari, millel küll hetkel on väljas ainult esimene hooaeg 10 osaga (miks tegijad meid piinavad?!). Ma isegi ei oska öelda, millest seriaal räägib, ühesõnaga on seal rikastele inimestele nö. alternatiivmaailm, kus nad saavad teha kõike, mida nende hing ihaldab, ilma, et nad ära sureks. Sarja eelarve on läbi aegade kõige suurem üldse, mis sarjade peale kulutatud on. Ühe osa eelarve oli $10 miljonit, mis on peaaegu kahekordne näiteks Jani nimetatud Game of Thrones’ist.

Kes ei oleks kuulnud kedagi rääkimas American Horror Story mingist hooajast? Sellel sarjal on hea see, et vali ükskõik milline hooaeg, iga hooaeg on erinev lugu ehk järjest seda üldse vaatama ei peagi. Minu lemmikuks on teine hooaeg Asylum, mis räägib ühest hullumajast ning närvikõdi on olemas iga sekund sellest hooajast. Mulle meeldib, et igas hooajas on täpselt samad näitlejad,  niiet järjest vaadates võib alguses isegi error tekkida, et kes nüüd kes on. Traditsiooniliselt ilmub iga hooaeg igal aastal oktoobris, niiet parem oleks, et nii on ka see aasta! Muide, selle sarja tegijad ja samad näitlejad on teinud ka uue sarja nimega American Crime Story, mida ma veel vaadanud ei ole, aga tundub huvitav, sest too sari räägib iga hooaeg erinevast kriminaalist, kes Ameerika ajalukku on jälje jätnud.

Kokkuvõtteks

Seega, kui ideed olid otsas, siis nüüd saite terve hunniku uusi variante, mida vaadata. Ootame aga ka kõigi meie lugejate tagasisidet, kuna ka meie oleme lihtsurelikud, kellel sarjad otsa saavad. Mis on need sarjad, mida teie vaadate? Ootame teie vastuseid all kommentaarikastis.