Alustuseks peaksin tänama oma armsat sõbrannat Enelini, kes ise nii väga ihkas säärast kogemust ja oli nõus nii ennast kui ka mind proovile panema.

See oli vist 11. klassi lõpus gümnaasiumi ajal, kui panin iseennast proovile ja veetsin Tallinna kesklinnas ja vanalinnas 4 tundi pimedana. Huvitava kogemusena jääb see ilmselt mulle eluks ajaks meelde. Veensin pikemat aega inimesi oma ümber, et “davai, proovi ära, ega see ei ole mingi Everestilt alla ega üles kelgutamine, vaid lihtsalt veider kogemus, mis jätab jälje”. Lõpuks oli Enelin nõus!

 

 

1

@BALTI JAAM , kust meie teekond alguse sai

5

6

8

9

10

12

Enelin arvas, et see on nelk. Nelk keset linna.

16

17

Enelin lõhnataju proovile panemas.

19

21

22

Enelin arvas, et ta istub plekist tünni peal. Tegu oli tegelikult puutüvega. Enelini sõnul oli ta tundnud seal rusuvat energiat. Tegu oli Patarei vangla esisega.

24

25

26

Kui kruiisilaev sadamast väljus, siis lained tegid Enelini märjaks. Hah.

27

Nartsissism ilma peegelduseta.

29

30

31

33

ENELIN:

Pimeduses õpib nii mõndagi, esmalt õppisin tunnetama end ümbritsevat keskkonda. Olles pimeduses, olin sügavas kontaktis iseendaga ning õppisin kuulama erinevaid helisi, tunnetama erinevat pinnast, stuktuuri. Õppisin usaldama iseennast ja ka oma juhendajat Siretit. Kokkuvõtvalt oli see väga huvitav ja maailmapilti avardav kogemus.

MINA:

Ma olin olnud pimeda rollis küll mitme aasta eest, kuid mäletan väga hästi seda hirmu ja ebakindlust enda sees, kui pidin maailmas ringi tatsama ilma ühe meeleta. Paar aastat tagasi, kui mu üks teine sõbranna oli mind samamoodi sõnadega läbi linna juhatanud, ei mõistnud ma teise inimese vastutust ja hirmu. Seekord pidin mina olema see, kes hoiab silma peal, see kelle käes on vastutus.  Ja see oli päriselt ka 4 tundi tihedat keskendumist ja tööd, sest kohe kui ma sekundiks pea ära pöörasin, oli Enelin minule, autole, äärekivile või mõnele postile otsa kõndimas.

Ma pidin väga valvas, kuid samas motiveeriv olema ning minu häälest ja juhendustest sõltus see kuidas Enelin end tundis ja liikuda oskas. Pidin väga konkreetne olema. Kõige põhilisemad laused: ” Vasakule, aaa ei täiesti vasakule.” või “Paremale, nii nagu ma sulle ennem õpetasin.” Need laused ei ütle teile mitte midagi, aga meie usalduse tekke ja teineteise mõistmise juures mängisid need olulist rolli.

Igatahes kui teil elu igavaks muutub, siis don’t do drugs, DO LIFE!!! Kogege, õppige, ärge veetke tervet oma elu televiisori ees, nutitelefon käes!