Loora hiljutine postitus esitas olulise küsimuse – mis nägu sa oled? Tänapäeval on vahendeid, läbi mille inimesed ennast defineerivad, ehk oma nägu otsivad, vähemalt sadu kui mitte tuhandeid. Samamoodi sooritatakse iseenda tundma õppimiseks ilmselt rohkem protseduure kui kunagi varem – iseendaga sõbraks saamine pole kunagi nii suur turg olnud, kui see on praegu. Ning kuna just suvi on see aeg, mille jooksul paljud õpilased kui ka hiljutised lõpetajad hakkavad suuri eluvalikuid tegema, siis aitame ka inimestel natukene enda nägu leida.

Lubadused lubadusteks, nüüd aga kuiva teooria juurde tagasi: mis puutub inimeste tundmaõppimise ning nende sisemuse analüüsimise teooriasse, siis vaidlevad mulle ilmselt vähesed vastu, kui ütlen, et selle ala üks meistreid läbi ajaloo on olnud Carl Gustav Jung. Jung oli ka üks esimesi, kes kirjeldas väga täpselt erinevaid olemasolevaid psühholoogilisi tüüpe. Mida aga Jungi kirjeldatud tüüpidega peale hakata, kuidas neid inimkonnale kasulikuks teha?

Sellele küsimusele omakorda leidsid lahenduse Isabel Briggs Myers ning ta ema Katharine Briggs, kes seda tüübiteooriat tõlgendasid ning lõid instrumendi, et inimesed saaksid paremini enda tüüpi määrata ning sellest kasu. Nii on loodud süsteem, mis näitab väga selgelt, mis on igale tüübile kõige iseloomulikumad jooned, käitumismallid, töökohad ning isegi seda, kuidas nad teiste tüüpidega kokku sobivad. Tüüpe sai kokku 16 ning iseenda isiksusetüübi määramine pole üldse keeruline.

Nii et kõik, kes on enda suhtes segaduses, või soovivad end lihtsalt paremini tundma õppida, siis teeme ära! Test võtab enam-vähem 12 minutit ning annab sulle seejärel ka tüübinimetuse ning hulga informatsiooni sinu kohta. Kui infost veel puudu tuleb, saab seda ülilihtsalt juurde otsida, pannes enda isiksusetüübi lihtsalt Google’isse sisse. Minu puhul on tegemist ENTP-ga, tüübinimetusega “debateerija” 😉

LINK TESTILE!