Toidukord pudelis ehk Your PopUp meal kõlab hea lahendusena neile, kes oma toidukordi ei planeeri ning kellele aeg on prioriteet number 1! Tegemist on tootega, mis on töötatud välja Eestis ning mida saab tarbida täisväärtusliku toidukorrana hommiku- või lõunasöögina. YPM sobib hästi vahepalana ka peale treeningut. Üks pudelitäis katab ära 25% keskmise täiskasvanu päevasest energiavajadusest – 2000kcal, sisaldades kõiki vajalikke makrotoitaineid (valgud, rasvad, süsivesikud).

Tänapäeval võib aina rohkem näha, kuidas inimesed otsustavad oma toidukordasid vahele või üldse ära jätta, kuna söömisele pole kiires päevaplaanis lihtsalt kohta. Minu arvates on see küll rumal vabandus, aga kedagi valgustama ka ei viitsi minna, miks on siiski oluline päevalõikes regulaarselt süüa. Pea igas ettevõttes on töötajatele ette nähtud ka lõunapaus. See, kuidas inimene seda kasutada otsustab, on muidugi igaühe enda asi. Olen ka ise mõnel tihedama graafikuga päevadel sellise olukorraga silmitsi seisnud, kus aega justkui napib. Vabanduseks, et mitte süüa, ma sellist asja siiski ei too. Sellele vaatamata otsustasin seda teaduspõhist imejooki testida. Teisalt pakkus ka lihtsalt huvi, mida see endast õigupoolest kujutab ning kuhu see meeletul kiirusel arenev tööstus jõudnud on.

Mida sisaldab see võlujook?

See pudelitäis „toitu” sisaldab kokku 480kcal, millest 21g rasva, 20g valku ning 46g süsivesikuid. See on oma näitajate poolest tasakaalustatud ja täiesti sobilik toidukord. Üsna sarnase toiteväärtuse annaks näiteks hommikusöögina 2 muna+1 munavalge, 60g täistera kaerahelbeid, 100g külmutatud kirsse ja must kohv 30ml piimaga. Ütlen ausalt, et kõhu saab tükiks ajaks täis ning energiat jagub küllaga. Mina eelistan kindlasti päris toitu, sest mul ei ole midagi toidu valmistamise vastu ning ka hambad on täiesti olemas. Kui sulle aga meeldib kõhutäis vedelal kujul siis palun väga!

breakfast

Makrotoitained valk ja rasv pärinevad tootes piimast ja rapsiõlist, süsivesikud maltodekstriinist, isomaltuloosist ja fruktoosist ehk maisist, suhkrupeedist ja suhkruroost. Süsivesikud jagunevad tootes pooleks – kiired (maltodekstriin) vs aeglased (fruktoos, isomaltuloos, laktoos). Kiudained tulevad inuliinist ehk sigurijuurest ja nende kogus on tootes täitsa arvestatav – 9,5g. Tavalistes toidulisandites jääb sageli just kiudainetest puudu.

Detailset koostist ja vitamiinide sisaldust tootes saad vaadata nende kodulehelt.

Maitse ja eesmärk

Your PopUp Meal on heleda värviga kergelt kreemjas jook. Mis puudutab maitset, siis see mulle erilist elamust ei pakkunud. Ega sellel otseselt mingit maitset ei olegi. Seepärast on lihtne seda erinevate marjadega vm meelepärasega mix’ida ning saad kõhtutäitva smoothie. Mina asendasin sellega oma lõunasöögi, kõht sai täis ning toode täitis oma eesmärgi. Kiirel ajal või piiratud tingimustes on see igati kasulik abimees.

ypm2 ypm3

Siiski ei tasuks unustada, et tervisliku eluviisi aluseks on mitmekesine toitumine, seega ei tasu päris igat toidukorda Your PopUp Meal’iga asendada. Kui aga aega napib või eelistatakse aega teisiti kasutada, siis hommiku- ja lõunasöögiks ning enne või peale treeningut sobib see ideaalselt. Selle abil on võimalik ka kiire päevaplaan korraldada nii, et organism saab vajalikud toitained kätte juba päeva esimeses pooles. Tänu sellele suudad ilmselt ülesöömist päeva teises pooles, eriti õhtul vältida.